Nowoczesny sprzęt


Rozwój stomatologii, podobnie jak każdej dziedziny medycyny, zależy od wprowadzenia innowacji.  Mój gabinet wyposażony jest  w nowoczesny sprzęt stomatologiczny, który podwyższa poziom obsługi pacjenta. Inwestując w nowatorskie rozwiązania techniczne mam na względzie zapewnienie najwyższej jakości usług oraz zadowolenie naszych pacjentów.

 

Aparat RTG

Gabinet posiada najnowszej generacji aparat RTG - Gendex 765 DC. Unikalny poziom zabezpieczeń pozwala na redukcję promieniowania o 70-90%. Najmniejsze na świecie ognisko 0,4 mm, umożliwia uzyskanie najostrzejszych zdjęć. Aby jeszcze bardziej ograniczyć dawkę promieniowania zdjęcia wykonujemy w technice cyfrowej.

 

Radiografia cyfrowa

Radiografia cyfrowa nawet 10-krotnie ogranicza promieniowanie, co jest bardzo ważne dla pacjenta, gdy musimy na jednej wizycie wykonać kilka zdjęć. Obraz od razu przesyłany jest do komputera i wyświetlany na monitorze co pozwala również pacjentowi obserwować proces leczenia. Dla wygody pacjenta i lekarza rentgen zamocowany jest w przy fotelu stomatologicznym. Umożliwia to wykonywanie zdjęć w trakcie zabiegu, co jest bardzo ważne np. podczas leczenia kanałowego, czy implantacji.

 

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna wraz z monitorem LCD to korzyść zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Obraz przesyłany do monitora stwarza możliwość dokładnego przeglądu stanu zębów i pokazania ich pacjentowi bez sięgania po lusterka.
    Dzięki takiej prezentacji lekarzowi łatwiej wytłumaczyć celowość, istotę proponowanej metody leczenia oraz sam przebieg procesu leczenia ubytków, a pacjentowi łatwiej zrozumieć o czym mówi lekarz.

 

Mikroskop zabiegowy Zeiss Pico

Mikroskop zabiegowy Zeiss Pico umożliwia wykonanie zabiegu z dokładnością nieosiągalną bez użycia tego narzędzia. Wykorzystywany jest w różnych dziedzinach stomatologii i staje się koniecznością dla zapewnienia optymalnej diagnozy i skutecznej terapii w bardzo wielu przypadkach.
Leczenie kanałowe: Powiększenie do 40 x, umożliwia wizualizację kanałów korzeniowych, dostrzeganie przewężeń, perforacji, pęknięć, dodatkowych kanałów. Umożliwia usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności w kanale korzeniowym, podnosi jakość wykonywanej pracy, ułatwia pracę podczas ponownego leczenia kanałowego.
Stomatologia zachowawcza: znakomita widoczność zapewnia precyzję podczas prac kosmetycznych, ułatwia postawienie diagnozy, pozwala doskonale doczyścić ubytek, zwiększa precyzję podczas zakładania wypełnień w okolicy przydziąsłowej.
Protetyka: zapewnia precyzję podczas szlifowania filarów zębowych, weryfikuje dokładność wykonanej pracy przez pracownię protetyczną.
Chirurgia: Dając doskonałą widoczność ułatwia usuwanie złamanych korzeni. Duże powiększenia pozwalają na użycie ultra-cienkich materiałów szewnych i wysoką precyzję szycia, co daje znakomite efekty kosmetyczne i bezproblemowe gojenie się ran.

 

 

W trakcie leczenia kanałowego również stosowanych jest wiele nowoczesnych urządzeń, jak Obtura i System B – służące do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką

 

Mikromotory endodontyczne: ATR Tecnika Vision - z kontrolą momentu obrotowego, Tri Auto ZX służą do opracowywania kanałów narzędziami niklowo - tytanowymi. Parametry można programować do każdego typu narzędzi rotacyjnych.

 

Endometr – to urządzenie mierzące długość kanałów korzeniowych.

Dzięki tym precyzyjnym narzędziom możliwe staje się leczenie zębów, które jeszcze niedawno skazane byłyby na usunięcie

 

W protetyce ręczne mieszanie mas wyciskowych zastąpił Pentamix

Jest to profesjonalne urządzenie mieszające i dozujące do mas wyciskowych - pozwala uzyskać jednorodną, pozbawioną całkowicie pęcherzyków powietrza masę, co zapewnia precyzyjne wyciski oraz podnosi jakość ostatecznej pracy protetycznej. 

 

Nóż XO Odontosurge jest urządzeniem o wysokiej częstotliwości przeznaczonym do koagulacji i cięcia tkanek. Cechą świadczącą o wyjątkowości tego urządzenia, jest automatyczna regulacja mocy cięcia, stanowiąca innowację w dziedzinie elektrochirurgii.
Przy pomocy XO ODONTOSURGE można wykonywać cięcia bez nacisku, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, prawie zupełnie pozbawionego krwawienia cięcia. XO ODONTOSURGE zapewnia pacjentowi wyjątkowo krótki czas gojenia, brak nekrozy kości, czy oparzenia brzegu rany. Redukuje do minimum tworzenie się tkanki bliznowatej.

XO ODONTOSURGE stanowi nieocenione narzędzie dla stomatologa. Szczególnie w przypadkach chirurgii przedprotetycznej, gingiwektomii, plastyki wędzidełek, warg i języka oraz wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba ingerencji w tkanki miękkie.

W celu wykonania uzupełnienia poddziąsłowego można na krótko odsłonić kieszonkę dziąsłową. Już po kilku dniach tkanka miękka goi się. Również przy pobieraniu wycisku dla wykonania korony z poddziąsłową granicą preparacji stosuje się tą technikę. Dzięki niej wycisk pobierany jest w optymalnych warunkach.
XO ODONTOSURGE jest obecnie najbardziej bezpiecznym urządzeniem na rynku. 

Jednakże nie możemy zapominać, że nawet najlepszy sprzęt bez wprawnej ręki operatora jest nic nie wartą rzeczą – dlatego nasz personel ciągle podnosi swoje kwalifikacje -patrz zakładka - nasi dentyści i asystentki